40. kolo Slovnaft extraligy mužov

08.01.2008 Celý región

HK Ardo Nitra - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. J. Mihálik (Vojta, Ľ. Kolník), 22. Dornič (T. Sedlák), 35. M. Kováčik, rozhodujúci sam. nájazd M. Kováčik - 2. M. Palovčík (Brincko, Pavol Segľa), 29. Strapko (Škovira, Slaninák), 51. Martin Slovák (Šechný)
vylúčení: 10:11 na 2 min
presilovky: 1:2
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Halecký - Vojtek, Tvrdoň
2595 divákov

Diváci v Nitre sa ani neusadili a domáci tím už prehrával. V 2. min Brinckovu strelu Račko len vyrazil a osamotený Palovčík otvoril skóre stretnutia. Nitranom snaha nechýbala a už v 3. min mohol vyrovnať Mihálik. V druhej polovici úvodnej tretiny skúšal šťastie pri presilovej hre T. Chrenko, no vyrovnanie prišlo v 13. min, keď peknú presilovkovú súhru zakončil nadvakrát Mihálik. V ďalšej minúte mohli domáci už vyhrávať, ale Štefanka nemieril presne. Záver prvej časti hry patril Kežmarku a gól si pýtal najmä Segľov samostatný nájazd. V druhej tretine sa tempo hry zvýšilo, najskôr mohol skóre zmeniť hosťujúci Drotár, ale vedenia sa ujali domáci, keď Dornič šikovne tečoval strelu Sedláka. Vzápätí mohla dať Nitra aj tretí gól, ale 39-sekundovú výhodu o dvoch hráčov nevyužila. V 29. min vyšla Kežmarku pohľadná akcia s gólovým zakončením Strapka. O minútu neskôr mohol Kežmarok vyhrávať, ale Račko zmaril samostatný nájazd Slovákovi. V 35. min hrali hostia štvorminútovú presilovú hru, no paradoxne inkasovali. Nepresnú rozohrávku zachytil Kováčik a hoci bol v nájazde faulovaný, dokázal úspešne zakončiť - 3:2. Záver druhej tretiny patril pästnému súboju domáceho Vozdeckého so Slaninákom. Tretia tretina patrila hosťom. Vyrovnania sa dočkali v 51. min, keď Slovák využil presilovú hru. Neskôr stretnutie ovládla obojstranná opatrnosť, ale viac z hry mal Kežmarok, ktorý mohol rozhodnúť minútu pred záverom. Stretnutie napokon dospelo až k samostatným nájazdom, kde sa šťastie usmialo na Nitranov. Strelcom víťazného gólu sa stal Kováčik.

Jan Neliba, tréner HK Ardo Nitra: "Pre nás to bolo dôležité stretnutie z hľadiska bojov o play off. Potrebovali sme tri body, no napokon sme získali dva. Aj keď máme veľa zranených, zápas by som označil za kvalitný. "
Miroslav Ihnačák, tréner SkiPark MHK Kežmarok: "To, že sme siedmy zápas prehrali na nájazdy, hovorí za všetko. Viac k tomu nemám čo povedať. "

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Góly: 37. Zálešák (J. Mikúš, R. Hartmann), 38. Kocák (Liščák, R. Školiak) - 10. Kuľha (Hujsa, Kropáč), 15. Lažo (J. Kováčik, Uram), 52. Uram (Kapuš, J. Kováčik), 54. Kuľha (Pavlas)
vylúčení 6:3 na 2 min
presilovky 0:2
oslabenia 0:0
rozhodovali: P. Grečko, D. Konc - M. Mášik, Gajan
3650 divákov

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 8. Cibuľa (Krayzel, F. Turek), 12. Lipiansky (Dlouhý), 40. Lipiansky (Dlouhý, F. Turek) - 9. Húževka (Hanzal, Křetinský)
vylúčení: 7:5 na 2 min
rozhodovali: Baluška, Kubuš - Gašparík, Grečko
3202 divákov

MsHK Žilina - MHC Martin 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 44. Paroulek (Krajči, Stantien), 46. Paroulek - 27. Džerinš (Markovič, M. Macho), 29. M. Beran (Török), rozh. sam. nájazd M. Beran
vylúčení: 7:7 na 2 min
rozhodovali: P. Jonák - M. Orolin, Horínek
1880 divákov

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Góly: 7. Juraj Faith (Špilár, P. Bartoš), 9. Kmiť (Weissmann, Rudolf Huna), 10. Juraj Faith (Špilár, P. Bartoš), 18. Šimurda (Špelda, Gron), 49. Kmiť (Rudolf Huna, Weissmann) - 38. Marek Hovorka (B. Pohanka, Bulík), 43. Holečko (Petran, D. Rehák)
vylúčení: 7:10 na 2 min
rozhodovali: Pavlovič - Jankovič, Valach